Informacje o Bernafon

Stawiamy protetyków słuchu na pierwszym miejscu

Naszym zadaniem jest wspieranie pracy protetyków słuchu. Mamy świadomość, że profesjonalna opieka jest kluczem, który zamienia niezwykłą technologię w zindywidualizowane rozwiązania.

The Sound Experience

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest specjalistyczna wiedza. Nieprzerwanie przekazujemy współpracującym z nami profesjonalistom wiedzę dotyczącą naszych produktów. Dzięki temu mogą zapewnić każdemu klientowi najlepsze rozwiązania oraz jak najlepsze doświadczenia z aparatami słuchowymi. Filozofię tę określamy mianem The Sound Experience.

Rozwiązania, dzięki którym poczujesz się dobrze

Naszą misją jest pomaganie osobom z ubytkiem słuchu w doświadczaniu życia, jakie chcą prowadzić. Bernafon słynie z aparatów słuchowych o wyjątkowej jakości dźwięku oraz oferuje dowiedzione klinicznie korzyści na różnych poziomach technologicznych produktów. Zwracamy uwagę na odpowiednie wsparcie klientów oraz rozwój narzędzi, które ułatwiają dobór i programowanie aparatów słuchowych.

Dlaczego skupiamy się również na profesjonalnej opiece

Słyszenie ma zasadnicze znaczenie dla naszej ogólnej jakości życia. Dobry słuch jest niezbędny dla wzbogacania naszych kontaktów społecznych oraz codziennego niezależnego funkcjonowania. Codzienne korzystanie z aparatów słuchowych może pomagać w zapobieganiu demencji.1,2 Innymi słowy - właściwy aparat słuchowy może odmienić czyjeś życie. Jednak same aparaty słuchowe - bez wsparcia protetyka słuchu - nie wystarczą.

"Zarówno nasi protetycy, jak i klienci zgłaszają naprawdę świetne wyniki - już od pierwszego dopasowania. A to wszystko dzięki oprogramowaniu, które jest intuicyjne oraz bardzo łatwe w użyciu, szerokiej gamie aparatów słuchowych i akcesoriów."

- Dyrektor gabinetu protetyki, Australia

Young woman working with a microscope in tech lab.

Płynna współpraca

Jako część - mającej ponad sto lat doświadczenia - Grupy Demant Bernafon korzysta z osiągnięć jednego z najsilniejszych na świecie zespołów badawczo-rozwojowych zajmujących się protetyką słuchu, diagnostyką i przetwarzaniem dźwięku.

Zaawansowana technologia, która stawia korzyści na pierwszym miejscu

Inwestujemy w zaawansowane technologie, ale wiemy, że finalnie liczą się tylko realne korzyści. Nasze aparaty słuchowe są wyposażone w najnowocześniejsze układy ukierunkowane na optymalne przetwarzanie mowy, redukcję niepożądanych szumów (udoskonaloną przez uczenie maszynowe), unikalny algorytm wzmacniania wzmacniania dźwięków muzyki oraz wiele innych. Robimy to wszystko po to, aby użytkownicy naszych produktów mogli cieszyć się czystym i naturalnym dźwiękiem.

Nasze dziedzictwo

Bernafon opracowuje aparaty słuchowe od 1946 roku. W tym roku firma, która pierwotnie zajmowała się rynkiem telefonicznym, rozszerzyła swoją działalność o projektowanie i produkcję urządzeń wzmacniających dźwięk. Siedziba firmy przez wiele lat znajdowała się w Bernie (Szwajcaria), co ma do dziś swoje odzwierciedlenie w nazwie marki Bernafon. W 1987 roku firma Bernafon jako pierwsza opracowała programowalny cyfrowo aparat słuchowy, a pierwsze w pełni cyfrowe urządzenie pojawiło się na rynku w 1999 roku. W roku 1994 firma Bernafon została przejęta przez Grupę Demant. Znaczna część firmy pozostawała w Szwajcarii do 2022 roku, po którym przeniosła się ona do siedziby głównej Demant w pobliżu Kopenhagi.

Współpraca z firmą Bernafon

Nasze aparaty słuchowe oraz odpowiednie przeszkolenie współpracujących z nami protetyków słuchu stanowią gwarancję sukcesu. Nasi partnerzy to profesjonaliści, którzy tak samo jak my są zaangażowani w rozwój najwyższych standardów. Cenimy współpracę z każdym protetykiem słuchu. Jeśli chcesz nawiązać współpracę z firmą Bernafon lub dowiedzieć się o nas więcej, skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem.

A smiling older woman sitting on a couch holding a smartphone.

Luis Miguel Ávila, kierownik oddziału, Soloptical Group, Hiszpania

"Otrzymujemy wsparcie od Bernafon na różne sposoby: wsparcie audiologiczne, wsparcie szkoleniowe, wsparcie marketingowe. Myślę jednak, że prawdziwe wsparcie wynika z tego, że każda konsultacja, rozmowa telefoniczna lub e-mail do Bernafon mają szybką, konkretną odpowiedź."

1Livingston, G., et al. (2020). Zapobieganie demencji, interwencja i opieka: 2020 Report of the Lancet Commission. Lancet, 2020, 396, 413-446. 
2Cantuaria M.L., et al. (2024). Hearing Loss, Hearing Aid Use, and Risk of Dementia in Older Adults. JAMA Otolaryngol Head Neck Surg. 2024, doi: 10,1001/jamaoto.2023.3509.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.