Umożliwiamy ludziom słyszenie i lepszą komunikację. Już od 75 lat.

Nasza historia zaczyna się w 1946 roku w niewielkiej miejscowości położonej niedaleko stolicy Szwajcarii, Berna. 75 lat później świętujemy jubileusz naszej marki oraz celebrujemy nasze dotychczasowe osiągnięcia. Odwiedź naszą jubileuszową stronę, którą będziemy odpowiednio aktualizować przez cały 2021 rok.

Odkryj naszą historię…

Nasza marka to dużo więcej niż tylko lepsze słyszenie.

Bernafon to globalna firma zajmująca się ochroną słuchu, umożliwiająca ludziom lepsze życie i lepszą komunikację. Oferujemy wysokiej jakości urządzenia wspomagające słyszenie, łącząc wiodącą technologię korekcji niedosłuchów z naszym ponad 70-letnim doświadczeniem.

 • Produkty najwyższej klasy

  W szwajcarskich laboratoriach tworzymy nasze doskonałe aparaty słuchowe, specjalistyczne oprogramowanie audiologiczne, aplikacje dla Użytkowników oraz akcesoria do łączności bezprzewodowej.

 • Wiodąca technologia

  Jako niezależna jednostka biznesowa grupy Demant, mamy dostęp do wiodących w branży możliwości badawczo-rozwojowych w zakresie projektowania układów scalonych, systemów przetwarzania sygnałów, audiologii, oprogramowania do dopasowywania aparatów i projektowania sprzętu.

 • Znakomite wsparcie

  Nasze nieustane wsparcie zapewnia współpracującym z nami Specjalistom ciągły rozwój oraz możlwości podwyższania jakości swoich usług.

Historia Bernafon

Bernafon został założony w Szwajcarii 1946 roku przez Hansa Gfellera, młodego studenta wydziału inżynieryjnego, który postanowił pomóc swojemu niedosłyszącemu ojcu. Jednakże zamiast wykorzystać rozwiązania, które już są na rynku Hans Gfeller junior skonstruował swój aparat zupełnie od nowa.

Co prawda nie wiemy, jaka była reakcja Pana Gfellera seniora na nowy aparat, wiemy natomiast, że wkrótce powstała firma produkująca oraz sprzedające coraz to nowsze urządzenia wspomagające słyszenie.

Kluczowe informacje o firmie Bernafon

 • Siedziba główna w Bernie w Szwajcarii
 • 20 filii Bernafon na całym świecie
 • Sprzedaż w 70 krajach świata

 

Co nasi koledzy mówią o swojej pracy w Bernafon?

Zatrudniamy wielu specjalistow zaangażowanych w proces produkcji naszych aparatów słuchowych.

„Pomagam poprawiać użyteczność naszych produktów”

Barbara S., audiolog kliniczny

„Z pasją dzielę się profesjonalną wiedzą na temat produktów Bernafon”

Sonja K., Międzynarodowy Dział Szkoleń

"Pomagam we wprowadzaniu na rynek najnowocześniejszych, konkurencyjnych produktów"

Remo V., Międzynarodowy Dział Szkoleń

Oferty pracy

Dołącz do globalnego zespołu oraz zacznij pracę w szybko rozwijającej się branży.

Oferty pracy w Bernafon

Bernafon jest częścią Grupy Demant.