Porady i wskazówki

Dzięki aparatom słuchowym Bernafon doświadczysz wiele korzystnych zmian w Twoim życiu.

Maksymalnie wykorzystaj Twoje aparaty słuchowe Bernafon

 • W domu, używaj zawsze aparatów słuchowych. Jeśli jest to konieczne, utrzymuj kontakt wzrokowy podczas konwersacji. Jeśli jest to możliwe, unikaj dźwięków zakłócających.
 • W pracy, podczas rozmowy skup się na osobie, która przebywa najbliżej Ciebie. Jeśli jest to konieczne, utrzymuj kontakt wzrokowy podczas konwersacji. Powtórz co usłyszałeś, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień.
 • W restauracji staraj się wybrać stolik z dala od hałasu (np. głośnej kuchni). W teatrze, kinie, w kościele skorzystaj z cewki indukcyjnej aparatu oraz sygnałów nadawanych przez pętle indukcyjne (jeśli jest to możliwe).

Jak dbać o aparaty słuchowe Bernafon

Utrzymuj aparaty słuchowe w czystości

Regularnie czyść aparaty słuchowe za pomocą suchej ściereczki. Usuwaj nadmiar woszczyny z obudowy aparatu oraz wyjścia dźwięku.

Przeczytaj bardziej szczegółową instrukcję dotyczącą czyszczenia aparatów słuchowych

Chroń aparaty przed wilgocią

Zdejmij aparaty słuchowe np. podczas silnych opadów deszczu. Jeśli przebywasz często w pomieszczeniach o dużej wilgotności, regularnie susz aparaty słuchowe (po wyciągnięciu z nich baterii) za pomocą specjalnego zestawu do suszenia. Nigdy nie używaj do suszenia aparatów kuchenki mikrofalowej, suszarki itp.

Unikaj chemikaliów

Zawsze zdejmuj aparaty słuchowe kiedy aplikujesz lakier do włosów lub inne kosmetyki, które mogą uszkodzić aparaty. Po aplikacji kosmetyku, poczekaj aż on wyschnie zanim założysz aparaty.

Unikaj skrajnych temperatur

Twoje aparaty słuchowe nie powinny być wystawione na działanie skrajnych temperatur. Nie pozostawiaj ich np. w rozgrzanym samochodzie.

Jak czyścić Twoje aparaty słuchowe

 • Podczas czyszczenia aparatów słuchowych noś rękawiczki ochronne
 • Wyjmij baterie z nieładowalnych aparatów słuchowych
 • Jeśli używasz zausznych aparatów słuchowych, wyczyść powierzchnię aparatu za pomocą wilgotnych chusteczek nie zawierających alkoholu. Jest to ważne, ponieważ aparaty te są pokryte powłoką hydrofobową wrażliwą na alkohol. Zapoznaj się z instrukcją czyszczenia wkładek oraz końcówek usznych
 • W przypadku wewnątrzusznych aparatów słuchowych do czyszczenia powierzchni aparatów można używać wilgotnych chusteczek wszelkiego rodzaju
 • Alternatywą dla wilgotnych ściereczek jest czyszczenie wilgotnym, mocno wykręconym, bawełnianym materiałem, nasączonym łagodnym roztworem mydła. Unikaj używania nadmiaru wody, która może dostać się do aparatów słuchowych
 • Po umyciu wyrzuć rękawiczki ochronne i dokładnie umyj ręce mydłem i wodą lub zdezynfekuj odpowiednim środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu
 • Pozostaw oczyszczone aparaty słuchowe na godzinę do wyschnięcia
 • Więcej informacji

  Aby uzyskać więcej informacji o aparatach słuchowych Bernafon, przejdź do biblioteki. Znajdziesz w niej pomocne pliki pdf (do pobrania) oraz instruktażowie filmy video.

 • Najczęstsze problemy

  Niektóre drobne problemy można łatwo rozwiązać we własnym zakresie. Przedstawiamy kilka pomocnych wskazówek dotyczących rozwiązywania typowych problemów podczas używania aparatów słuchowych.

Zapytaj Specjalistę

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych aparatów słuchowych lub akcesoriów, skontaktuj się z Protetykiem Słuchu.

Znajdź gabinet