Uśmiechnięta bizneswoman, szczęśliwa z powodu zmian w aparatach słuchowych Bernafon i rozmawiająca z klientem

Porady i wskazówki

 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.

 

Dzięki aparatom słuchowym Bernafon doświadczysz wiele korzystnych zmian w Twoim życiu.

Początki

Gratulujemy zakupu aparatów słuchowych Bernafon. Najbliższy okres 3 do 9 miesięcy będzie kluczowy dla przyzwyczajenia się do nich oraz akceptacji wzmocnionego dźwięku. W celu uzyskania jak najlepszych korzyści z Twoich aparatów Bernafon, podążaj za poniższymi wskazówkami.

1) Początki

Przez pierwsze kilka dni noś aparaty słuchowe w domu lub w innym cichym otoczeniu. Nie wstydź się czytania na głos - pomaga to przyzwyczaić się ponownie do brzmienia własnego głosu.

2) Rób sobie przerwy

Aparaty słuchowe pozwalają usłyszeć dźwięki, których się dawno nie słyszało. To wspaniałe uczucie, jednak może być również męczące. Noś aparaty słuchowe przez kilka godzin w ciągu pierwszego dnia i codziennie wydłużaj ten czas o godzinę.

3) Rozmawiaj z innymi

Nowe aparaty słuchowe umożliwiają lepsze rozumienie mowy i ułatwiają uczestniczenie w konwersacjach. To jednak wymaga ćwiczeń. Zadzwoń do znajomych i zaproś ich do siebie lub zarezerwuj stolik w ulubionej restauracji.

4) Nie zapominaj o wizytach kontrolnych

Nowe aparaty wymagają precyzyjnego dopasowania, które jest bardzo ważne na początku ich używania. Poinformuj Protetyka Słuchu o sytuacjach, w których doświadczasz trudności.

5) Nie obawiaj się zadawać pytania

Nowe aparaty słuchowe otwierają przed Tobą szeroką gamę możliwości, a ich mnogość może być czasami przytłaczająca. Porozmawiaj z Protetykiem Słuchu, aby dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać pełen potencjał Twoich aparatów słuchowych.

Rozmowa między trzema kobietami biznesu

Maksymalnie wykorzystaj Twoje aparaty słuchowe Bernafon

 • W domu, używaj zawsze aparatów słuchowych. Jeśli jest to konieczne, utrzymuj kontakt wzrokowy podczas konwersacji. Jeśli jest to możliwe, unikaj dźwięków zakłócających.
 • W pracy, podczas rozmowy skup się na osobie, która przebywa najbliżej Ciebie. Jeśli jest to konieczne, utrzymuj kontakt wzrokowy podczas konwersacji. Powtórz co usłyszałeś, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień.
 • W restauracji staraj się wybrać stolik z dala od hałasu (np. głośnej kuchni). W teatrze, kinie, w kościele skorzystaj z cewki indukcyjnej aparatu oraz sygnałów nadawanych przez pętle indukcyjne (jeśli jest to możliwe).

Jak dbać o aparaty słuchowe Bernafon

Aparat słuchowy Bernafon obok chmury kurzu

Utrzymuj aparaty słuchowe w czystości

Regularnie czyść aparaty słuchowe za pomocą suchej ściereczki. Usuwaj nadmiar woszczyny z obudowy aparatu oraz wyjścia dźwięku.

Przeczytaj bardziej szczegółową instrukcję dotyczącą czyszczenia aparatów słuchowych

Zauszny aparat Bernafon obok plusku wody

Chroń aparaty przed wilgocią

Zdejmij aparaty słuchowe np. podczas silnych opadów deszczu. Jeśli przebywasz często w pomieszczeniach o dużej wilgotności, regularnie susz aparaty słuchowe (po wyciągnięciu z nich baterii) za pomocą specjalnego zestawu do suszenia. Nigdy nie używaj do suszenia aparatów kuchenki mikrofalowej, suszarki itp.

Aparat słuchowy Bernafon obok rozprysku potencjalnie szkodliwych chemikaliów

Unikaj chemikaliów

Zawsze zdejmuj aparaty słuchowe kiedy aplikujesz lakier do włosów lub inne kosmetyki, które mogą uszkodzić aparaty. Po aplikacji kosmetyku, poczekaj aż on wyschnie zanim założysz aparaty.

Aparat słuchowy Bernafon miniRITE obok termometru, z czerwonym paskiem pokazującym wysoką temperaturę

Unikaj skrajnych temperatur

Twoje aparaty słuchowe nie powinny być wystawione na działanie skrajnych temperatur. Nie pozostawiaj ich np. w rozgrzanym samochodzie.

Jak czyścić Twoje aparaty słuchowe

 • Podczas czyszczenia aparatów słuchowych noś rękawiczki ochronne
 • Wyjmij baterie z nieładowalnych aparatów słuchowych
 • Jeśli używasz zausznych aparatów słuchowych, wyczyść powierzchnię aparatu za pomocą wilgotnych chusteczek nie zawierających alkoholu. Jest to ważne, ponieważ aparaty te są pokryte powłoką hydrofobową wrażliwą na alkohol. Zapoznaj się z instrukcją czyszczenia wkładek oraz końcówek usznych
 • W przypadku wewnątrzusznych aparatów słuchowych do czyszczenia powierzchni aparatów można używać wilgotnych chusteczek wszelkiego rodzaju
 • Alternatywą dla wilgotnych ściereczek jest czyszczenie wilgotnym, mocno wykręconym, bawełnianym materiałem, nasączonym łagodnym roztworem mydła. Unikaj używania nadmiaru wody, która może dostać się do aparatów słuchowych
 • Po umyciu wyrzuć rękawiczki ochronne i dokładnie umyj ręce mydłem i wodą lub zdezynfekuj odpowiednim środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu
 • Pozostaw oczyszczone aparaty słuchowe na godzinę do wyschnięcia
 • Ilustracja trzech książek przedstawiająca bibliotekę internetową, zawierającą informacje o aparatach słuchowych Bernafon

  Więcej informacji

  Aby uzyskać więcej informacji o aparatach słuchowych Bernafon, przejdź do biblioteki. Znajdziesz w niej pomocne pliki pdf (do pobrania) oraz instruktażowie filmy video.

 • Ilustracja dymka z wykrzyknikiem przedstawiająca wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z aparatami słuchowymi Bernafon

  Najczęstsze problemy

  Niektóre drobne problemy można łatwo rozwiązać we własnym zakresie. Przedstawiamy kilka pomocnych wskazówek dotyczących rozwiązywania typowych problemów podczas używania aparatów słuchowych.